بانک اطلاعاتی تمام موارد | 19/12/1388 | 5991 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

امکان ادامه تحصیل بامدرک معادل/ گذراندن واحدجبرانی در دوره های کاردانی

بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی دارندگان مدارک معادل به شرط آن که دوره فوق با مجوز شورای گسترش وزارت علوم برگزار شده و مدارک آن مورد تایید باشد، می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر شرکت کنند. به گزارش خبر ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از مهر -
بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی دارندگان مدارک معادل به شرط آن که دوره فوق با مجوز شورای گسترش وزارت علوم برگزار شده و مدارک آن مورد تایید باشد، می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس تصویب شورای گسترش آموزش عالی، دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته و دوره های پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای مجوز رسمی از شورای گسترش آموزش عالی در صورتیکه میانگین معدل آنها 10 تا 99/13 باشد، به شرط پذیرفته شدن در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاهها و موسسات آموزش عالی باید 24 واحد درسی را طی دونیم سال مطابق سرفصل مصوب رشته پذیرفته شده به عنوان واحد جبرانی بگذرانند تا به جای مدرک پیش دانشگاهی آنان ملاک عمل قرار گیرد مدت مذکور به سنوات تحصیلی دانشجو افزوده می شود.

شرایط ادامه تحصیل دارندگان مدارک معادل

همچنین براساس تصویب شورای گسترش آموزش عالی، دانش آموختگان دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته(دارندگان مدارک معادل ) به شرط آن که دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم برگزار شده باشد و مدارک معادل آن مورد تایید وزارت متبوع باشد، می توانند با همان مدرک معادل در آزمونهای سراسری سازمان سنجش آموزش کشور برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدن ادامه تحصیل دهند.

برنامه های آموزشی مقطع دکترای رشته های بهداشت مواد غذایی، اصول فقه اسلامی، فقه اسلامی، دین پژوهی، تاریخ فرهنگ و تمدن ایران دوره اسلامی، فناوری نانو و مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز نیز به تصویب شورای گسترش آموزش عالی رسید.

برنامه های آموزشی مصوب شورای گسترش

همچنین این شورا برنامه های آموزشی رشته های فیزیک مهندسی، بهداشت و بازرسی گوشت، بهداشت مواد غذایی در مقطع کارشناسی و رشته های مهندسی کشاورزی- علوم دامی، مهندسی کشاورزی- اقتصاد کشاورزی، ژئوپلتیک، اصول فقه اسلامی و کار آفرینی را در دوره کارشناسی ارشد تصویب کرد.

شورای گسترش آموزش عالی با ارتقای مجتمع آموزش عالی کشاورزی جیرفت به دانشگاه جیرفت و مجتمع آموزش عالی سیرجان به دانشگاه صنعتی سیرجان موافقت کرد.


Commentics

Currently under general maintenance.

Please check back shortly.

   چهار شنبه 26 شهريور 1393    
میهمان عزیز خوش آمدید
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

جستجو در سايت
تبلیغات

اخبار پربازديد هفته
» نتایج دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد | 19/6/1393 | 79 بار مشاهده