بانک اطلاعاتی تمام موارد | 9/10/1389 | 6066 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت
منبع در خواست کننده نیرو نهضت سوادآموزي | جنسیت مورد درخواست مرد و زن | محل سکونت نیرو تمامی استان ها

جزئيات استخدام جديد معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي اعلام شد

نايب رئيس اول كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: بر اساس طرح جديد مجلس، معلمان حق‌التدريس با سابقه بيش از 4 سال و آموزشياران نهضت سوادآموزي با حداقل 60 ماه سابقه مستمر، استخدام خواهند شد. محمدحسن دوگاني در گفت‌وگو با خبرن ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری فارس - نايب رئيس اول كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: بر اساس طرح جديد مجلس، معلمان حق‌التدريس با سابقه بيش از 4 سال و آموزشياران نهضت سوادآموزي با حداقل 60 ماه سابقه مستمر، استخدام خواهند شد.

محمدحسن دوگاني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، با اشاره به تصويب كليات طرح اصلاحي تعيين تكليف معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي در جلسه روز گذشته مجلس اظهار داشت: براساس جزئيات اين طرح كه به تصويب كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس رسيده است، وزارت آموزش و پرورش مكلف است معلمان حق‌التدريس داراي مدرك كارشناسي با بيش از 4 سال و كارداني با بيش از 5 سال سابقه را در قالب قانون استخدام 60 هزار معلم حق‌التدريس استخدام كند.

وي افزود: علاوه‌ بر اين، آموزشياران نهضت سوادآموزي و معلمان شركتي نيز كه سابقه كافي و مد نظر قانون را ندارند، مي‌توانند براساس شرايط خود از طريق آزمون استخدامي كه آموزش و پرورش برگزار خواهد كرد، استخدام شوند.

دوگاني در توضيح بيشتر اين مصوبه گفت: پيش از اين در قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي مقرر شده بود كه آموزش و پرورش در طي 5 سال، 60 هزار معلم حق‌التدريس را استخدام كند؛ براساس طرح جديد كه به نوعي تكميل كننده قانون قبلي است و كليات آن در جلسه علني روز گذشته به تصويب رسيد، مقرر شده است از آن سهميه 60 هزار نفري به هر ميزان كه باقي مانده است، به استخدام اين افراد اختصاص يابد.

نايب رئيس اول كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ادامه داد: نيروهايي كه كمتر از 4 سال سابقه دارند در جريان شركت در آزمون استخدامي، به ازاي هر سال سابقه كه با هفته‌اي 12 ساعت كار كرده‌اند، 5 امتياز در آزمون خواهند داشت؛ به گونه‌اي كه 70 درصد امتياز آنها در آزمون استخدامي از نمرات كتبي و حد نصاب آن خواهد بود و حداكثر 30 درصد از اين امتياز نيز از سنوات آنها به دست خواهد آمد.

* حداقل 60 ماه سابقه مستمر براي استخدام آموزشياران نهضت سوادآموزي

دوگاني خاطرنشان كرد: در قانون استخدام 60 هزار معلم حق‌التدريس و پيش از آن در قانون تعيين تكليف آموزشياران نهضت سوادآموزي مقرر شده بود كه حق‌التدريسي‌هاي با مدرك ليسانس و با بيش از چهار سال سابقه؛ حق‌التدريسي‌هاي داراي كارداني با بيش از 5 سال سابقه و نيز آموزشياراني كه حداقل 60 ماه سابقه مستمر داشته باشند، استخدام شوند.

نماينده مردم فسا در مجلس افزود: بر اساس قانون اخير مقرر شده است كه اگر كساني از حق‌التدريسي‌ها، آموزشياران نهضت و معلمان شركتي هستند كه قانون قبلي شامل حال آنان نشده است و پس از تصويب آن تاكنون سابقه كار لازم را به دست آورده‌اند، بايد به اين ترتيب استخدام شوند.

دوگاني تصريح كرد: افرادي نيز كه شرايط لازم را ندارند اعم از حق‌التدريس يا شركتي بايد از طريق آزمون استخدامي وارد آموزش و پرورش شوند.

وي در پايان خاطرنشان كرد: اين موارد كه به عنوان جزئيات طرح تنظيم شده است، احتمالاً در جلسه علني سه‌شنبه هفتم دي‌ماه در صحن مجلس مطرح و به رأي گذاشته خواهد شد.

Commentics

Currently under general maintenance.

Please check back shortly.

   جمعه 28 شهريور 1393    
میهمان عزیز خوش آمدید
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

جستجو در سايت
تبلیغات

اخبار پربازديد هفته
» نتایج دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد | 19/6/1393 | 99 بار مشاهده