بانک اطلاعاتی تمام موارد | 2/12/1389 | 6194 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت
منبع در خواست کننده نیرو نهضت سوادآموزي | جنسیت مورد درخواست مرد و زن | محل سکونت نیرو تمامی استان ها

جزئيات استخدام آموزشياران نهضت سوادآموزي بر اساس مصوبه دي‌ ماه مجلس

وزير آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه دي‌ماه 89 مجلس گفت: بر اين اساس، بايد آموزشياراني كه شرايط مدنظر اين مصوبه را دارند، در سقف سهميه 4 هزار نفري باقيمانده از قانون سال 88 ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری فارس -


وزير آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه دي‌ماه 89 مجلس گفت: بر اين اساس، بايد آموزشياراني كه شرايط مدنظر اين مصوبه را دارند، در سقف سهميه 4 هزار نفري باقيمانده از قانون سال 88 استخدام شوند و ساير افراد نيز بايد در آزمون استخدامي شركت كنند.
حميدرضا حاجي‌بابايي در رابطه با جزئيات استخدام آموزشياران نهضت سوادآموزي بر اساس قانون مصوب دي‌ماه 89 مجلس اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب 15 مهر 88 مجلس شوراي اسلامي، آموزش و پرورش موظف شده است تا 7 هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي را طي 5 سال استخدام كند كه امسال 3 هزار و 200 نفر از آنان استخدام شدند و جذب 3 هزار و 800 نفر ديگر نيز بايد در مدت باقيمانده انجام شود.
وي تصريح كرد: البته در آن تاريخ، 14 هزار نفر شرايط مصوبه مدنظر مجلس را داشته‌اند اما امكان استخدام تنها 7 هزار نفر ايجاد شده است بنابراين براي افراد باقيمانده بايد قانون اخير مجلس را (مصوب دي‌ماه 89) از لحاظ حقوقي بررسي كرده و راهكارهاي اجرايي آن را بيابيم.
حاجي‌بابايي ادامه داد: مصوبه اخير مجلس در راستاي اصلاح قانون مصوب 15 مهر 88، مقرر كرده است كه بايد آموزشياران نهضت سوادآموزي را در سقف سهميه 4 هزار نفري باقيمانده از قانون سابق استخدام كنيم كه بر اين اساس، نمي‌توانيم بيشتر از 4 هزار نفر را جذب كنيم بنابراين حداقل 7 هزار نفر از 14 هزار نفري كه شرايط مدنظر قانون 15 مهر 88 مجلس را داشته‌اند به همراه نفرات ديگري كه يك‌سال كمتر از آنان سابقه دارند، باقي مي‌مانند.
وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه براي استخدام افراد مازاد بر سهميه مقرر شده در قانون اخير مجلس، فعلاً قانوني وجود ندارد، تصريح كرد: بايد شرايط اجرايي مدنظر قانون اخير مجلس را به طور دقيق بسنجيم و هر آنچه را كه مدنظر قانون است، اجرا كنيم.
* شاخص‌هاي جديد براي استخدام آموزشياران در مصوبه مجلس
وي با بيان اينكه 3 هزار و 200 نفري كه امسال استخدام شده‌اند، داراي بالاترين سابقه كاري بوده‌اند، افزود: قانون اخير مجلس تا حدودي با قانون مصوب سال 88 تفاوت دارد و علاوه بر شاخص «سابقه كار»، «نياز منطقه و رشته» را نيز قيد كرده است كه بر اين اساس، تمام شاخص‌هاي مدنظر قانون بايد با هم درنظر گرفته و اجرا شود.
حاجي‌بابايي درباره زمان و چگونگي برگزاري آزمون استخدامي براي افرادي كه مشمول مصوبه اخير مجلس براي استخدام نمي‌شوند، خاطرنشان كرد: قانون مقرر كرده است كه تا 6 ماه پس از مصوبه مجلس بايد آزمون استخدامي برگزار شود كه در اين رابطه نيز بايد تكليف قانوني را اجرا كنيم.
به گزارش توانا، بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي در دي‌ماه امسال كه با هدف اصلاح قانون تعيين تكليف معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي (مصوب 15 مهر 88) صورت گرفت، آن دسته از آموزشياران نهضت سوادآموزي كه تا تاريخ اين مصوبه، 60 ماه سابقه "غيرمستمر " داشته باشند، در رديف سهميه 4 هزارنفري سابق استخدام مي‌شوند و سابقه "مستمر " براي استخدام آنها شرط نيست.

Commentics

Currently under general maintenance.

Please check back shortly.

   دوشنبه 24 شهريور 1393    
میهمان عزیز خوش آمدید
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

جستجو در سايت
تبلیغات

اخبار پربازديد هفته
» امسال 6000 استاد استخدام می شوند | 23/6/1393 | 76 بار مشاهده
» نتایج دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد | 19/6/1393 | 67 بار مشاهده