بانک اطلاعاتی علوم پزشکی -> روان شناسی | 26/7/1388 | 321 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

سكونت در نزديكي فضاهاي سبز در كاهش ابتلا به بيماريهاي رواني موثر است

سكونت در نزديكي فضاهاي سبز در كاهش ابتلا به بيماريهاي رواني موثر است نتايج يك پژوهش جديد نشان داده است كه زندگي كردن در نزديكي فضاي سبز به ميزان قابل توجهي روي سلامت انسان اثر مفيد و سودمند دارد. بر اساس اين تحقيق جديد كه د ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از سلامت نیوز - سكونت در نزديكي فضاهاي سبز در كاهش ابتلا به بيماريهاي رواني موثر است
نتايج يك پژوهش جديد نشان داده است كه زندگي كردن در نزديكي فضاي سبز به ميزان قابل توجهي روي سلامت انسان اثر مفيد و سودمند دارد.

بر اساس اين تحقيق جديد كه در مجله «همه گيرشناسي و سلامت جامعه» به چاپ رسيده نزديكي به فضاهاي سبز نقش به سزايي در كاهش بيماريهاي رواني ايفا مي‌كند. همچنين محاسبات نشان مي‌دهد كه نرخ سالانه ابتلا به اختلالات و بيماريهاي مهم جسمي در افرادي كه در نزديكي فضاهاي سبز زندگي مي‌كنند به ميزان چشمگيري كمتر است. در اين پژوهش گروهي از متخصصان مركز پزشكي دانشگاه UV‌ در آمستردام، اطلاعات سلامتي ثبت شده حاصل از 350 هزار نفر از مردم سراسر هلند را مورد بازبيني قرار دادند و اطلاعات را براي مدت يكسال به ثبت رساندند. اين محققان دريافته‌اند كه نزديكي به فضاهاي سبز و طبيعي در مورد برخي از بيماريهاي شايع بسيار سودمند است. براي مثال تاثير آن در كاهش اختلالات اضطرابي و افسردگي بسيار مناسب و قابل توجه است. محققان مي‌گويند؛ در بيشتر مناطق ساختماني و شهري از هر هزار نفر 32 نفر به افسردگي مبتلا مي‌شوند در حالي كه در صورت وجود فضاي سبز اين تعداد به 24 نفر از هر هزار نفر مي‌رسد. به علاوه بيشتر بيماريهايي كه در فضاي سبز بهبود مي‌يابند جزو بيماريهاي بسيار شايع و پرخرج هستند كه مي‌توان با طبيعت آنها را درمان كرد.
       
میهمان عزیز خوش آمدید
دسته بندی موضوعی اخبار
خبر
فرصت شغلی
فرصت تحصیلی
همایش ها
اخبار پربازديد هفته
خبری برای نمایش وجود ندارد!
دسته بندی تخصصی اخبار
جستجو در محتويات سايت
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

تبلیغات