بانک اطلاعاتی علوم پزشکی -> روان شناسی | 5/2/1388 | 174 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

لزوم کنترل خشم برای کمک به ترک سیگار

به نوشته جدیدترین شماره نشریه عملکرد رفتاری و مغزی ، احساس خشم و خصومت در افرادی که به سیگار کشیدن روی می آورند به مراتب بیش از دیگران است و بسیاری از افراد سیگاری برای کنترل خشم و عصبانیت خود سیگار می کشند.نتیجه بررسی اخی ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از سلامت نیوز - به نوشته جدیدترین شماره نشریه عملکرد رفتاری و مغزی ، احساس خشم و خصومت در افرادی که به سیگار کشیدن روی می آورند به مراتب بیش از دیگران است و بسیاری از افراد سیگاری برای کنترل خشم و عصبانیت خود سیگار می کشند.

نتیجه بررسی اخیر پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا درباره 20 فرد نشان می دهد : نیکوتین باعث کنترل خشم و آرام سازی فرد هنگام عصبانیت می شود که این اثر به ویژه در افرادی که از برچسب ها یا پچ های پوستی حاوی نیکوتین استفاده نمی کنند، بارزتر است.

به گفته کارشناسان : سیگاری ها بیش از دیگران در معرض خشم و عصبانیت قرار دارند و برای اینکه در ترک سیگار موفق باشند به طور حتم باید برای کنترل خشم آنان تدبیری اندیشیده شود و آموزش های لازم در این خصوص به آنان داده شود.

سیگارکشیدن شایع ترین علت قابل پیشگیری مرگ در جهان است.لینک مرتبط 1 : http://www.salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=15881&cat=7
       
میهمان عزیز خوش آمدید
دسته بندی موضوعی اخبار
خبر
فرصت شغلی
فرصت تحصیلی
همایش ها
اخبار پربازديد هفته
خبری برای نمایش وجود ندارد!
دسته بندی تخصصی اخبار
جستجو در محتويات سايت
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

تبلیغات