بانک اطلاعاتی تمام موارد | 23/5/1393 | 119 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

از نظر علمی 2 پله سقوط کردیم/ رفتار توهین آمیز با مدیران علمی

رئیس بسیج اساتید کشور گفت: من معتقدم خود شخص دکتر فرجی دانا وزیرعلوم تحقیقات و فناوری فرد محترمی است و من وی را قبول دارم ولی متاسفانه وزارت علوم در دست حلقه ای است که آن حلقه کار می کنند و فرجی دانا در آن موثر نیست . ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری مهر - رئیس بسیج اساتید کشور گفت: من معتقدم خود شخص دکتر فرجی دانا وزیرعلوم تحقیقات و فناوری فرد محترمی است و من وی را قبول دارم ولی متاسفانه وزارت علوم در دست حلقه ای است که آن حلقه کار می کنند و فرجی دانا در آن موثر نیست .

سهراب صلاحی در گفتگو با خبرنگارمهر، درخصوص عملکرد وزارت علوم در زمان فرجی دانا گفت: این مساله را می شود بررسی کرد براساس برآورد مراکزعلمی معتبر جهانی،  کشور ما طی چهار سال اخیر از نظر پیشرفت علمی باید به رتبه 4 یا 5 دنیا دست می یافت درحالی که طی این یک سال از نظر علمی دو پله هم سقوط کرده است.

وی همچنین درباره وجهه پررنگ سیاسی در وزارت علوم ادامه داد: این سیاسی بودن از یک بعد درست است و آن بعد این است که وزارت علوم کارکرد ویژه خود را که تحول علمی، تربیت نخبگان و تربیت مدیران است طی یکسال گذشته فراموش کرده است. دلیل آن هم این است که تعدادی از عناصر حاشیه ساز که در فتنه 78 و 88 فعال بودند و فیلم و سخنرانی آنها منتشر شد و دانشگاه ها را به تشنج کشیدند اکنون در آموزش عالی سمت گرفته اند.

رئیس بسیج اساتید کشور ادامه داد: در دهه قبل از 10 سال اخیر کسی ادعا نمی کرد که کشور ما با یک خیز علمی مواجه است این خیز علمی طی 7 الی 8 سال قبل ایجاد شده است درحالی که اکنون طی این یک سال دانشگاه‌ها را به 10 الی 15 سال قبل برگردانده اند، کدام سیاسی است؟ اگر دانشگاه 7 الی 8 سال قبل سیاسی بود ما برای 5 سال از نظر پیشرفت و رشد علمی رتبه اول را در جهان کسب نمی کردیم.

وی تاکید کرد: اگر کسی مدرک درستی دارد که ظرف این یکسال خیز علمی کشور ما سقوط نکرده است بیاید و مدرک را نشان دهد.

صلاحی افزود: من معتقدم خود شخص دکتر فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری فرد محترمی است و من وی را قبول دارم ولی متاسفانه وزارت علوم در دست حلقه ای است که آن حلقه کار می کنند و فرجی دانا در آن موثر نیست آن حلقه نیروهایی هستند که درسالهای  78 و 88 برای کشور بحران ایجاد کردند.

وی یادآور شد: از سوی دیگر آنچه که ما در این یک سال شاهد بودیم برخورد با این مدیران علمی سالهای گذشته به بدترین روش ها و به صورت تحقیرآمیز بوده است.

صلاحی یادآورشد: شما یکی از مدیران با سابقه را پیدا کنید در این 7 الی 8 سال گذاشته در دانشگاه و بر سر کار خود مانده باشد؛ همه از کار برکنار شده و افرادی جایگزین شده اند که زمان دوم خرداد در فتنه 78 و 88 فعال بودند.


لینک مرتبط 1 : http://www.mehrnews.com/detail/News/2350807
   دوشنبه 10 بهمن 1401    
میهمان عزیز خوش آمدید
دسته بندی موضوعی اخبار
خبر
فرصت شغلی
فرصت تحصیلی
همایش ها
اخبار پربازديد هفته
خبری برای نمایش وجود ندارد!
دسته بندی تخصصی اخبار
جستجو در محتويات سايت
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

تبلیغات