بانک اطلاعاتی تمام موارد | 8/6/1393 | 89 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

6 موسسه آموزش عالی غیردولتی اخطار گرفتند/ معرفی تنها موسسه غیرمجاز

مدیر کل دفتر آموزشهای غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم از عدم صدور مجوز برای موسسات غیردولتی و صفر شدن ظرفیت پذیرش دانشجو برای موسسات متخلف، خبر داد. کارن ابری نیا در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره، گفت: در م ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری مهر - مدیر کل دفتر آموزشهای غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم از عدم صدور مجوز برای موسسات غیردولتی و صفر شدن ظرفیت پذیرش دانشجو برای موسسات متخلف، خبر داد.

کارن ابری نیا در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره، گفت: در مجموعه موسسات آموزش عالی غیردولتی، هیچ موسسه غیرمجازی به جز دانشگاه ایرانیان فعال نیست.

وی ادامه داد: برخی موسسات تخلفاتی داشتند که موارد لازم به آنها گوشزد شد. امسال هم با ابلاغ نامه ای به 6 موسسه غیردولتی هشدار داده شده که در صورت برطرف نکردن تخلفات، ظرفیت دانشجوی آنها به صفر می رسد.

به گفته ابری نیا، این موسسات عمدتاً در شهرستانها قرار دارند.

مدیر کل دفتر موسسات غیردولتی غیرانتفاعی درباره برخی تغییرات اعمال شده در کمیسیون ماده 9، اظهار داشت: جنبه های حقوقی این کمیسیون محکم تر شده چون پیش از این مشکلاتی وجود داشت.

وی در این باره، افزود: در دولت گذشته، لازم بود ترکیب اعضای کمیسیون ماده 9 به تصویب شورای گسترش وزارت علوم برسد اما این امر تا امسال عملیاتی نشده بود.

این مقام مسئول وزارت علوم درباره صدور مجوز برای غیردولتیها، اظهار داشت: وزارت علوم هیچ مجوز جدیدی برای راه اندازی موسسات غیردولتی صادر نکرده است چون به اندازه کافی در این سالها به کمیت موسسات توجه شده و الان باید به کیفیت پرداخته شود؛ بنابراین هیچ توجیهی برای راه اندازی موسسات جدید وجود ندارد.


لینک مرتبط 1 : http://www.mehrnews.com/detail/News/2359976
   دوشنبه 10 بهمن 1401    
میهمان عزیز خوش آمدید
دسته بندی موضوعی اخبار
خبر
فرصت شغلی
فرصت تحصیلی
همایش ها
اخبار پربازديد هفته
خبری برای نمایش وجود ندارد!
دسته بندی تخصصی اخبار
جستجو در محتويات سايت
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

تبلیغات