بانک اطلاعاتی تمام موارد | 19/6/1393 | 76 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

حمایت از دانشجویان مبتلا به بیماریهای خاص/ برنامه ریزی ویژه برای اسکان دانشجویان دختر

رئیس سازمان امور دانشجویان با تأکید بر اینکه باید برای خوابگاه‌های دختران، برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام گیرد، گفت: دانشجویان دختر خوابگاهی با محدودیت‌های بیشتری در خوابگاه‌ها مواجه هستند. دکتر مجتبی صدیق ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری مهر - رئیس سازمان امور دانشجویان با تأکید بر اینکه باید برای خوابگاه‌های دختران، برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام گیرد، گفت: دانشجویان دختر خوابگاهی با محدودیت‌های بیشتری در خوابگاه‌ها مواجه هستند.

دکتر مجتبی صدیقی صبح امروز در بیست‌وپنجمین گردهمایی رؤسای مراکز مشاوره دانشگاه‌های سراسر کشور گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر نوع پشتیبانی که لازم باشد از مراکز مشاوره دانشجویی انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: یکی از نگرانی‌هایی که در حال حاضر وجود دارد، نگرانی شغلی است که از دغدغه‌های دانشجویان می باشد. در نشستی که با وزیر علوم داشتیم، سعی کردیم حوزه کارآفرینی در دانشگاه‌ها را ارتقاء دهیم.

صدیقی اضافه کرد: خوابگاه‌ها برای ما خیلی مهم هستند، برخی از خوابگاه‌ها دفاتر مشاوره ندارند که باید دفاتر مشاوره در خوابگاه‌ها ایجاد شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه به اوقات فراغت دانشجویان خوابگاهی اشاره کرد و افزود: دانشجویان خوابگاهی از اوقات فراغت بیشتری نسبت به دانشجویان دیگر برخوردارند که نحوه پر کردن این اوقات برای ما مهم است. بنابراین باید بحث ورزش در کنار خوابگاه‌ها ایجاد و تقویت شود.

وی به خوابگاه‌های دختران اشاره و خاطر نشان کرد: دانشجویان دختر خوابگاهی با محدودیت‌های بیشتری در خوابگاه‌ها مواجه هستند که برای آن باید برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای صورت گیرد.

صدیقی ادامه داد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه‌ها نظارت خوبی بر خوابگاه‌های ملکی و دانشگاهی دارند و بر خوابگاه‌های بیرون از دانشگاه نیز باید نظارت بهتری داشته باشند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه به بحث پایش سلامت دانشجویان اشاره و اضافه کرد: اگر دانشجویی بیماری خاصی داشته باشد باید در تمام طول تحصیل تحت نظارت درمانی قرار گیرد و البته باید این نظارت طوری باشد که به حریم شخصی افراد خدشه‌ای وارد نشود.

وی ادامه داد: علی‌رغم تغییرات و تحولاتی که صورت گرفته، سیاست‌های ما همان است و تغییری نمی‌کند و ما به دنبال ایجاد دانشگاهی فعال و بانشاط هستیم.


لینک مرتبط 1 : http://www.mehrnews.com/detail/News/2367118
   دوشنبه 10 بهمن 1401    
میهمان عزیز خوش آمدید
دسته بندی موضوعی اخبار
خبر
فرصت شغلی
فرصت تحصیلی
همایش ها
اخبار پربازديد هفته
خبری برای نمایش وجود ندارد!
دسته بندی تخصصی اخبار
جستجو در محتويات سايت
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

تبلیغات