بانک اطلاعاتی تمام موارد | 19/6/1393 | 95 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

نجفی اعضای کمیته تعیین مصادیق بورسیه ها را منصوب کرد

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی احکامی اعضای کمیته تعیین مصادیق بورسیه ها را منصوب کرد. علی پورمختار نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل، مهدی دواتگری نماینده مجلس شورای اسلامی و از قضات با ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری مهر - سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی احکامی اعضای کمیته تعیین مصادیق بورسیه ها را منصوب کرد.

علی پورمختار نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل، مهدی دواتگری نماینده مجلس شورای اسلامی و از قضات با سابقه و برجسته کشور، محمد مهدی سالاری راد استاد دانشگاه امیرکبیر و مسعود کنزی استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و معاون اسبق دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و احمد غلامی، مدیرکل بورس و دانشجویان خارج از کشور سازمان امور دانشجویان، اعضای کمیته تعیین مصادیق بورسیه ها را تشکیل می دهند.

متن احکام نجفی برای اعضای کمیته به شرح زیر است:

نقش ارزنده و تعیین کننده اعضای هیئت علمی دانشگاهها در تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و فرهیخته در مراکز آموزش عالی و به منظور حفظ حرمت و کرامت و جایگاه مهمی که بورسیه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاهی به عنوان اعضای هیئت علمی آینده کشور دارند و از آنجا که موضوع پرونده بورسیه های چند سال اخیر این وزارت به عنوان مسئله ای ملی در مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت مورد بحث قرار گرفته است، اتخاذ تصمیمات مدبرانه، منصفانه و مبتنی بر قوانین و مقررات مربوط در این خصوص از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بر این اساس و با توجه به سیاستهای دولت تدبیر و امید در جهت شفاف سازی مسائل و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق افراد ذینفع در عین صیانت از جایگاه رفیع علم و تعلیم و تربیت در جمهوری اسلامی ایران و رعایت عدالت آموزشی، ضروری است پرونده های افراد مورد اشاره با دقت و انصاف  مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی به نظام جمهوری اسلامی ایران و تجربه گرانبهایی که طی سالها ارتباط با مسایل علمی و قانونی اندوخته اید، شما را به عنوان عضو کمیته رسیدگی به پرونده بورسیه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می کنم تا بر اساس موازین عدالت و انصاف و در چارچوب سیاستهای دولت و پیشنهادهای شورای مرکزی بورس این وزارت و قوانین و مقررات مربوط موارد را بررسی و تعیین تکلیف فرمایید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و همکاری تمام واحدهای مرتبط و  مطالعه پرونده ها با دقت لازم ضمن ملحوظ نظر داشتن تمام آیین نامه ها و شیوه نامه ها و سایر مصوبات مربوط به دوره های مختلف زمانی در اسرع وقت نسبت به روشن نمودن وضعیت بورسیه های هر دوره  همت گمارید.

همچنین با حضور محمدعلی نجفی، نخستین جلسه کمیته تعیین مصادیق بورسیه ها در محل این وزارت تشکیل شد.

در این جلسه سازوکار بررسی پرونده های بورسیه که از طرف شورای بورس پیشنهاد شده بود، مورد بحث و بررسی و تائید سرپرست وزارت علوم قرار گرفت و مقرر شد بر اساس این سازوکار، پرونده های بورسیه، مورد بررسی و مداقه قرار گیرد.

نجفی در این جلسه بر شفاف سازی مسائل، تلاش در جهت جلوگیری از تضییع حقوق افراد ذینفع و رعایت عدالت آموزشی تاکید کرد و از اعضای کمیته خواست پرونده ها را با دقت و انصاف مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

 


لینک مرتبط 1 : http://www.mehrnews.com/detail/News/2367095
   دوشنبه 10 بهمن 1401    
میهمان عزیز خوش آمدید
دسته بندی موضوعی اخبار
خبر
فرصت شغلی
فرصت تحصیلی
همایش ها
اخبار پربازديد هفته
خبری برای نمایش وجود ندارد!
دسته بندی تخصصی اخبار
جستجو در محتويات سايت
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

تبلیغات