بانک اطلاعاتی فنی و مهندسی -> کامپیوتر | 9/3/1389 | 366 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

پاکستان فیس بوک اسلامی راه اندازی کرد

فیلتر شدن شبکه اجتماعی فیس بوک به دلیل انتشار تصاویر اهانت آمیز به پیامبر اسلام در کشور پاکستان منجر به انتشار نسخه ای جدید و اسلامی از این شبکه اجتماعی شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، 6 متخصص جوان فناوری اطلاعات د ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری مهر -
فیلتر شدن شبکه اجتماعی فیس بوک به دلیل انتشار تصاویر اهانت آمیز به پیامبر اسلام در کشور پاکستان منجر به انتشار نسخه ای جدید و اسلامی از این شبکه اجتماعی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، 6 متخصص جوان فناوری اطلاعات در شهر لاهور شبکه اجتماعی Millat Facebook (به زبان اردو به معنی ملت و مردم) را با این امید که این شبکه به پایگاهی برای مسلمانان جهان تبدیل شود راه اندازی کردند.

\ عمر ظهیر میر\ یکی از بنیانگذاران این شبکه می گوید این شبکه روز چهارشنبه راه اندازی شده است و تا کنون هشت هزار کاربر را به خود جذب کرده است. هدف اصلی ثبت مخالفت این کاربران با تصاویر منتشر شده از پیامبر اسلام و ارائه پیشنهادهایی برای فیس بوک که بر سر اختلالات در کنترل حریم خصوصی اخیرا مورد هجوم انتقادات شدید قرار گرفته است از جانب این کاربران بوده است.

وی می گوید: \ سخن ما این است که ما از نظر تکنولوژیکی ملتی مستقل هستیم و شما نمی توانید از طریق ما سرمایه ای را کسب کرده و در نهایت به اعتقادات ما احترام نگذارید.\

پس از انتشار تصاویر موهن از پیامبر اسلام در یکی از صفحات این شبکه اجتماعی هزاران مسلمان در پاکستان علیه فیس بوک دست به تظاهرات زدند. دادگاه های این کشور نیز هفته گذشته به شرکتهای خدمات اینترنتی دستور فیلتر کردن شبکه های اجتماعی و دیگر سایتهای محتوی مفاهیم توهین آمیز از قبیل یوتیوب و ویکی پدیا را صادر کردند.

طراحان شبکه فیس بوک اسلامی امیدوارند این وب سایت بتواند توجه تمامی مردم را از هر دینی به خود جلب کند و تایید کردند این شبکه جدید از برخی از ویژگی های شبکه اجتماعی اصلی بهره برده است. در واقع از صفحه راهنمای آبی رنگ گرفته تا نقشه جهان، صفحه ورود این شبکه اجتماعی شباهت بسیاری به صفحه فیس بوک اصلی دارد.

بر اساس گزارش تلگراف، به گفته بنیانگذاران Millat Facebook، این شبکه متعق به ملت پاکستان بوده و اولین شبکه اجتماعی پاکستان به شمار می رود اما ورود افراد دیگر با مذاهب دیگر نیز به این شبکه محترم بوده و مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

       
میهمان عزیز خوش آمدید
دسته بندی موضوعی اخبار
خبر
فرصت شغلی
فرصت تحصیلی
همایش ها
اخبار پربازديد هفته
خبری برای نمایش وجود ندارد!
دسته بندی تخصصی اخبار
جستجو در محتويات سايت
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

تبلیغات