بانک اطلاعاتی علوم پزشکی -> روان شناسی | 23/2/1388 | 292 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت

براي يازدهمين سال متوالي آمار خودكشي در ژاپن افزايش يافت

توكيو- سازمان پليس ملي ژاپن روز پنجشنبه گزارش داد: براي يازدهمين سال متوالي آمار خودكشي در اين كشور از ‪ ۳۰‬هزار نفر فراتر رفت. به گزارش رسانه‌هاي ژاپني ، پليس ژاپن اعلام كرد كه يكي از مهم‌ترين دلايل ارتكاب شهروندان ژا ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از ایرنا - توكيو- سازمان پليس ملي ژاپن روز پنجشنبه گزارش داد: براي يازدهمين سال متوالي آمار خودكشي در اين كشور از ‪ ۳۰‬هزار نفر فراتر رفت.

به گزارش رسانه‌هاي ژاپني ، پليس ژاپن اعلام كرد كه يكي از مهم‌ترين دلايل ارتكاب شهروندان ژاپني در سال گذشته ميلادي (‪ (۲۰۰۸‬به خودكشي ، بيكاري و يا شكست دريافتن شغل مناسب بوده است.

با وجود آن كه در ژاپن ميزان مرگ و مير ناشي از تصادفات جاده‌اي هرساله رو به كاهش است و اين آمار هم اينك به حدود پنج هزار نفر در سال مي‌رسد، اما آمار خودكشي در اين كشور كه دومين اقتصاد جهان را دارد و از كشورهاي ثروتمند جهان به شمار مي‌رود، هر ساله روند افزايشي را دنبال مي‌كند.

به گزارش ايرنا از توكيو، بر اساس گزارش سازمان پليس ملي ژاپن ، در مجموع ‪ ۳۲‬هزار و ‪ ۲۴۹‬نفر در سال گذشته ميلادي بر اثر خودكشي در اين كشور جان خود را از دست دادند.

براساس اين گزارش ، ‪ ۲۰‬درصد افرادي كه اقدام به خودكشي كردند ، حدود ‪۵۰‬ سال سن داشتند .

گزارش پليس ملي ژاپن حاكي از آن است كه بيماري‌هاي جسمي و روحي در رده نخست دلايل شهروندان ژاپني است كه در سال گذشته ميلادي اقدام به خودكشي كردند و پس از آن نيز اوضاع اقتصادي و مشكلات خانوادگي در رده‌هاي بعدي دلايل آنان قرار داشته است.

بيش از نيمي از شهروندان ژاپني كه در سال گذشته ميلادي اقدام به خودكشي كردند، افرادي بودند كه شغلي نداشتند.

از اين تعداد ‪ ۵۷۹‬نفر شغل خود را از دست داده بودند ، كه اين رقم در مقايسه با سال قبل از آن ‪ ۱۸‬درصد افزايش داشته است و ‪ ۱۹۹‬نفر نيز افرادي بودند كه در اين مدت نتوانستند شغل مناسبي بيابند.

اين گزارش حاكي است ، دولت‌هاي مركزي و محلي در سراسر ژاپن درنظر دارند تا اقداماتي را براي پيشگيري از ارتكاب شهروندان ژاپني به خودكشي بكار گيرند.


لینک مرتبط 1 : http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-156/8802237239194640.htm
       
میهمان عزیز خوش آمدید
دسته بندی موضوعی اخبار
خبر
فرصت شغلی
فرصت تحصیلی
همایش ها
اخبار پربازديد هفته
خبری برای نمایش وجود ندارد!
دسته بندی تخصصی اخبار
جستجو در محتويات سايت
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

تبلیغات